Ювентус отговори ударно на победата на Милан с 2:0 над Парма по-рано днес, след като разби с 5:0 Фиорентина в мач от 28-ия кръг на Серия "А". По тозин начин "бианконерите" отново имат баланс победи-равенства - 14-14, като продължават без загуба от началото на сезона в Калчото.

Още на почивката "Старата госпожа" си беше осигурила комфортна преднина. Четвърт час след първия съдийски сигнал Мирко Вучинич се възползва от пас на Андреа Пирло и отбеляза за 1:0. Почти след още толкова Артуро Видал попадна в прегръдките на съотборниците си за 2:0.

В 55-ата класиката вече беше факт, когато Вучинич асистира на Маркизио за 3:0. В 67-ата черногорецът върна жеста на Пирло за първото попадение, а италианецът отбеляза за 4:0. Пет по-късно току що влезлият Симоне Падоин фиксира крайния успех.

Може да се каже, че сериозна причина за този развой на събитията е червеният картон, който Алесио Черчи получи още в 21-ата минута. Въпреки успеха точките са три и Юве вече е с актив от 56 т. Шампионът Милан е лидер с четири повече.

Фиорентина - Ювентус 0:5
0:1 Вучинич 15, 0:2 Видал 28, 0:3 Маркизио 55, 0:4 Пирло 67, 0:5 Падоин 72

Фиорентина: Борус, Паскал, Касани, Натали, Варгас, Настасич, Моноливо, Оливейра (Де Силвестри 46), Лазари, АМаури, Черчи

Ювентус: Буфон, Лихтщайнер, Бонучи, Де Челие. Касерес, Пирло, Пепе, Видал (Падоин 70), Маркизио, Вучинич (Бориело 69), Матри (Куалиареал 59)

Червен картон: Черчи-21