Карпи очаквано отстъпи пред Ювентус, в мача между двата тима от 17-ия кръг на Серия "А".

Домакините загубиха с 2:3, след попадения на Погба и Манджукич, разписал се на два пъти. Точни за Карпи бяха Бориело и Бонучи, пратил топката в собствената си врата.

Юве продължи победната си серия и при визитата на новака в Калчото. "Старата госпожа" не допусна изненада от скромнияси опонент, който вече успя да изненада два от грандовете в Италия - 0:0 у дома с Милан и Наполи.

Торинци излязоха без контузените Марио Лемина и Роберто Перейра, но всички останали играчи на Макс Алегри се включиха в битката. Надеждата на Карпи бе свързана с наличието на опитния Марко Бориело, който през годините е доказал ефективността си пред гола. Направи го и днес.

Именно той откри резултата в 15-ата минута, давайки ранно предимство на състава си.

Само три минути след това обаче Марио Манджукич получи чудесен пас от Сами Кедира и възстанови равенството на терена, а 4 минути преди почивката отново хърватинът бе точен за пълния обрат в срещата, разписвайки се след асистенция на Евра за 1:2.

Всякаква интрига в мача бе заличена пет минути след почивката, когато Пол Погба вкара за 1:3, след подаване на Маркизио.

Крайното 2:3 оформи Бонучи, който прати топката в собствената си врата в даденото от главния съдия продължение.

Така "бианконерите" са в серия от седем поредни успеха в първенството, със 17 вкарани гола и едва 5 допуснати.

Последният двубой на "черно-белите" през 2015 година се оказа не особено труден за спечелване, въпреки че отборът сериозно се потруди, за да стигне до успеха.

Така, макар и временно, преди останалите мачове от кръга, Юве вече е под номер 2 в Италия.