Интер отпадна от турнира за Купата на Италия,след като загуби с 0:1 гостуването си на Удинезе в мач от осминафиналите . По този начин „фриуланите" предотвратиха  градско дерби между „нерадзурите" и Милан на следващото стъпало. „Росонерите" все още тепърва имат да играят своя 1/8-финален мач, но едва ли някой се съмнява,че Кака и ко ще отстранят Специя.

Антонио Вутов, който днес подписа с „фриуланите", донесе късмет на новия си клуб, след като изгледа целия мач от ложите на стадиона.

Единственото попадение дойде в 32-ата минута на срещата. Майкосуел се позиционира по-добре от опитния Санети и успя да изскочи пред него, за да засече центрирането на Нико Лопес във вратата.

Малко по-късно Кузамнович можеше да изравни, но силният му шут срещна гредата. Отскочилата топка се озова у Мудингай, който също стреля, но неточно.

След почивката домакините се затвориха в своята половина и защитната им тактика даде резултат.

Интер натискаше, но така и не успя да създаде достатъчно положения пред Келава, макар че Гуарин изпусна много добър шанс да вкара мача в продължения в 88-ата минута.

УДИНЕЗЕ - ИНТЕР 1:0

1:0 Майкосуел (32')

УДИНЕЗЕ: Келава, Данило, Домици, Орто, Габриел Силва, Видмер, Баду, Алан, Пинци, Майкосуел (89 Фернандес), Нико Лопес  (76 Перейра)

ИНТЕР: Карисо, Кампаняро, Самуел, Андреоли, Санети (60 Алварес), Гуарин, Мудингай (46 Паласио), Кузманович, Нагатомо, Ковачич (80 Бота), Милито