Отборът на Удинезе победи с 2:1 Фиорентина в първи полуфинален двубой от турнира за Купата на Италия. Ветеранът Антонио Ди Натале даде аванс на „фруиланите" през първата част, преди Хуан Варгас да изравни. В заключителните минути на срещата Луис Муриел донесе успеха на Удинезе, реализирайки второ попадение във вратата на „Ла Виола".

Благодарение на успеха момчетата на Франческо Гуидолин направиха важна крачка към финал в турнира. По пътя си до момента Ди Натале и компания отстраниха последователно миланските грандове Интер и Милан, като особено впечатляващ бе успеха над „росонерите", който бе постигнат на „Сан Сиро".

Ако успее да отстрани и Фиорентина, Удинезе ще играе на финал за Купата за първи път от близо век насам (1922)!

Цял мач на вратата на домакините бе 17-годишният Симоне Скуфет, който през уикенда записа и дебют в Серия „А". Младият страж и тази вечер се справи перфектно.

За Фиорентина това бе втора поредна загуба, след като през уикенда отстъпиха с 0:1 на Каляри. Реваншът е на „Артемио Франки" след 7 дни.