Отборът на Рома излезе на пета позиция в класирането в Италия, след като в среща от 32-ия кръг победи с 2:1 като гост Торино. Даниел Пабло Освалдо изведе „вълците" напред в резултата в 22-ата минута, но малко след това колегата му от върха на атаката на „биковете" Роландо Бианки възстанови статуквото - 1:1.

През втората част Ерик Ламела (60') отново даде аванс на своя тим, а 10 минути преди края на двубоя Федерико Балдзарети получи червен картон. Въпреки числения превес, играчите на Торино така и не успяха да стигнат до втори гол, с който да предотвратят поражението.

Благодарение на успеха момчетата на Аурелио Андреацоли събраха на сметката си 51 точки и делят 5-о място с градския съперник Лацио, който в понеделник приема у дома шампиона Ювентус.

В друга среща от кръга Дженоа и Сампдория не излъчиха победител и завършиха наравно 1:1 в дербито на Генуа. Едер Мартинс изведе „моряците" напред в резултата в средата на първото полувреме, а в самия край на двубоя „грифоните" изравниха след страхотен гол на Матусалем.

Точката по никакъв начин не помага на Дженоа, които остават в опасната зона с 28 пункта на сметката си. Добрата новина за генуезци е свързана с факта, че един от преките им конкуренти Палермо също не успя да победи. В своя мач от кръга сицилианците също завършиха наравно 1:1 у дома с Болоня.

В същото време продължава възходът на Удинезе. „Фриуланите" се наложиха с 3:0 като гост на Парма, като по този начин оставиха живи надеждите си за място в Европа. Страхотен мач за Удинезе направи Луис Муриел, който в отсъствието на Антонио Ди Натале водеше атаката на своя тим. Муриел вкара първите две попадения в мача, в класическия резултат оформи Роберто Перейра след час игра.