Отборът на Рома продължава да бъде единственият реален конкурент на Ювентус за шампионската титла на Италия. "Джалоросите" демонстрираха сериозната си класа насред митичния "Джузепе Меаца", където надиграха с 3:1 отбора на Интер.

"Вълците" предложиха агресивен и доста нападателен футбол, който бе подплатен с двете чудесни попадения на Раджа Наинголан и гола от дузпа на Диего Пероти . Точните изстрели на белгиеца пък традиционно паднаха след негови мощни "бомби" от средна дистанция.

Снимка 280654

Интер се сети да обръща мача прекалено късно и голът в 82-ата минута на Мауро Икарди не се оказа достатъчен за нещо по-значимо.

По този начин гостите от столицата събраха актив от 59 точки, дърпайки с 5 пункта на третия Наполи, който вчера допусна изненадващо поражение от Аталанта. Селекцията на Стефано Пиоли пък остава на шестата позиция, с точка повече пред големия градски съперник - Милан.

Лацио с нова победа, Чиро Имобиле отново герой

Лацио няма грешка!

Повече от познат герой на "Олимпико"

Рома видимо изненада своя опонент в началните минути на дербито. Хората на Лучано Спалети бяха изключително агресивни и се настаниха за дълго в половината на "нерадзурите". Първата опасност пред Ханданович не закъсня и в 8-ата минута словенецът трябваше да сътворява страхотно спасяване след изстрел на Мохамед Салах.

Неизбежното обаче се случи в 12-ата минута, когато намиращият се в превъзходна форма Раджа Наинголан реализира нов гениален гол. Белгиецът, който вече се подвизава като офанзивен халф, елегантно спечели индивидуалния си сблъсък с Галярдини, след което запрати топката в далечния ъгъл на Ханданович от границата на наказателното поле.

Отговорът на Интер можеше да бъде повече от красноречив. Буквално в следващата атака Бруно Перес увисна при едно дълго подаване към Иван Перишич, с което позволи подаването на хърватина да стигне до връхлитащия Жоао Марио. Самопожертвувателна изява на Костас Манолас обаче възпря звездата на "нерадзурите" от попадения.

Снимка 280653

Рома продължи да притеснява своя голям съперник и малко след това на Ханданович отново се наложи да бъде последна преграда при шут на Салах.

До почивката Интер видимо вдигна оборотите и пред вратата на Рома стана далеч по-опасно. Трибуните на "Джузепе Меаца" на два пъти имаха претенции към съдията Талиавенто, който обаче така и не се подаде на натиска да свири дузпа за домакините.

Устремът на "нерадзурите" се пренесе и през второто полувреме. В неговото начало огромен шанс за изравняване се откри пред Иван Перишич, на който бе необходимо само едно докосване, за да спре подаване на Д"Амброзио. Ударът му отблизо обаче се отклони леко в тялото на Перес и излезе в корнер.

Милан излъга Сасуоло в много нервен мач

Милан завърши ерата "Берлускони" с важен триумф над Сасуоло

Карлос Бака сложи край на головата си суша

Интригата сякаш бе убита в 56-ата минута, когато "снайперистът" Раджа Наинголан отстреля за втори път интеристите. Контраатака на Рома доведе до самостоятелен пробив на белгиеца, който отново матира Ханданович след бомбен шут от далечно разстояние. Попадението му обаче беше прието на нож от домакините, които твърдяха, че в началото на своя рейд, Раджа е направил нарушение срещу Галярдини.

Снимка 280655

Интер сякаш се сети прекалено късно да се връща в мача. Малко след 80-ата минута Мауро Икарди вдъхна надежди на тифозите, след като засече пас наизуст отправен към него от Иван Перишич.

Устремът на домакините обаче приключи скоропостижно в следващата атака, когато Гари Медел сбърка фатално и след шпагат събори Един Джеко в наказателното поле. Реферът Талиавенто посочи дузпата, а точен от нея, с убийствено хладнокръвие, беше Диего Пероти.Именно точният изстрел на испанеца сложи край и на този фантастичен сблъсък в Милано.

ИНТЕР - РОМА 1:3

0:1 Наинголан (12"), 0:2 Наинголан (56"), 1:2 Икарди (81"), 1:3 Пероти (85")

СТАДИОН: "Джузепе Меаца"

СЪДИЯ: Паоло Талиавенто

ИНТЕР: Ханданович, Мурийо, Д"Амброзио, Медел, Брозович, Кондогбия, Жоао Марио, Галярдини, Перишич, Кандрева, Икарди (резерви: Карицо, Андреоли, Паласио, Биабиани, Ансалди, Банега, Сейснбъри, Сантон, Едер, Нагатомо, Габриел)

РОМА: Шчесни, Фацио, Манолас, Перес, Жезус, Рюдигер, Де Роси, Наинголан, Строотман, Салах, Джеко (резерви: Алисон, Лобонц, Паредес, Грениер, Пероти, Тоти, Вемаелен, Марио Руй, Жерсон, Емерсон, Ел Шаарави)