Отборът на Рома пропусна златна възможност да се доближи до лидера Интер. В двубой от 28-ия кръг на Серия "А", "вълците" завършиха 3:3 при гостуването си на Ливорно и остават на третата позиция с 53 точки. Лидерът Интер е с 59. С три попадения за Ливорно се отличи ветеранът Кристиано Лукарели. Той откри резултата в 9-ата минута. Гостите обаче бързо обърнаха развоя. Първо Перота, а малко след него и Лука Тони се разписаха за римляните.

В 27-ата минута обаче отново Лукарели бе точен за 2:2. Още в следващата атака Рома пак успя да изравни, като точен бе Давид Писаро. Пет минути преди края на полувремето гостите получиха правото да изпълнят дузпа, но Писаро не успя да вкара за Рома.

В 72-ата минута на мача пък домакините получиха правото да изпълнят 11-метров наказателен удар. Зад топката застана Лукарели и безпощадно прати топката в мрежата на "вълците" за крайното 3:3.

Така Ливорно спечели важна точка в борбата си за оцеляване и вече има 24  - с две по-малко от тима на Лацио, който се намира непосредствено над чертата.