Парма и Милан завършиха наравно 1:1 в първи мач от шестия кръг на италианската Серия „А". И двете попадения в двубоя паднаха след почивката. Стефан Ел Шаарави отбеляза четвъртия си гол за сезона и даде аванс на „росонерите" в 50-ата минута. Малко по-късно обаче Галопа изравни, след като изстреля истински снаряд от границата на полето.

Гостите спокойно могат да съжаляват за изпуснатата победа, тъй като в минутите след първия гол пропуснаха няколко отлични възможности да удвоят преднината си. Най-сериозният пропуск бе дело на Боатенг, който с глава от 5-6 метра фронтално срещу Миранте не уцели очертанията на вратата.

Още от първия съдийски сигнал гостите от Милан наложиха териториален натиск, но до чисти голови положения трудно се стигаше. В 15-ата минута опасно центриране на Абате бе засечено с глава от Боатенг, но ударът на ганаеца попадна право в ръцете на Миранте. „Дуковете" отговориха с добър удар на Мусачи, при който обаче топката мина над вратата. В 20-ата минута домакините поискаха дузпа за нарушение на Сапата срещу Лукарели, но Джанлука Роки подмина ситуацията.

В 40-ата минута младият Стефан Ел Шаарави направи впечатляващ пробив по левия фланг, като размина последователно трима бранители, нахлу в полето, но там сбърка с подаването. В следващата атака Боян Къркич, който за първи път започна като титуляр за Милан, шутира много силно от 25 метра, но топката мина на около педя над вратата.

Милан започна фантастично втората част на двубоя и откри резултата в 50-ата минута. При контраатака Боян Къркич намери добре Ел Шаарави, който се справи с бранител на съперника и нахлул в полето с левия крак прокара топката покрай Миранте - 0:1.

Буквално в следващата атака „росонерите" можеха да вкарат втори гол. Отново Къркич демонстрира отличен поглед върху играта и намери Боатенг непокрит в полето, но ударът на последния облиза страничната греда. Страхотен пропуск на ганаеца.

Попадението отвори срещата и отговорът на домакините не закъсня. В 53-ата минута прострелно центриране завари неподготвена защитата на Милан. Топката достигна до Гоби, но в последния момент Ночерино се хвърли в краката му и блокира удара.

В 67-ата минута домакините изравниха резултата. При статично положение Галопа шутира от около 20 метра фронтално срещу вратата, Абиати дори не успя да види топката и тя се оплете в мрежата зад него - 1:1. Много силен удар на халфа и красив гол за домакините.

В 85-ата минута Рикардо Монтоливо отправи добър удар от дистанция, но Миранте с една ръка изби в корнер. До края нови голове нямаше и в крайна сметка двата отбора разделиха по точка.

ПАРМА - МИЛАН 1:1

0:1 Ел Шаарави (50')

1:1 Галопа (67')

ПАРМА, 3-5-2: Миранте, Дзакардо, Палета, Лукарели, Рози (64' Биабиани), Мусачи (75' Пароло), Нинис, Галопа, Гоби, Пабон, Амаури

МИЛАН, 4-3-3: Абиати, Абате, Сапата, Йепес, Де Шилио, Де Йонг, Амброзини (64' Монтоливо), Ночерино, Боатенг (69' Робиньо), Къркич (80' Пацини), Ел Шаарави

Главен съдия: Джбанлука Роки.