Отборът на Милан продължава с впечатляващото си представяне от началото на сезона. Селекцията на Енцо Монтела за пореден път показа, че ще играе ключова роля в Калчото, след като разби като гост традиционно неудобен съперник като Емполи с 1:4.

По този начин "росонерите" си върнаха второто място във временното класиране, изоставайки на 4 точки от лидера Ювентус, който е и с мач по-малко.

Снимка 264919

Головата фиеста на "Карло Кастелани" започна още в 15-ата минута, когато Джанлука Лападула изведе гостите напред. Набралият сериозна популярност след мача с Интер - Сусо напредна по крилото, след което върна леко към връхлитащия в наказателното поле Лападула. Италианският национал демонстрира страхотна класа, отклонявайки само с едно докосване в мрежата на Скорупски.

Радостта на гостите обаче бе кратка. 180-секунди по-късно, прогоненият от "Сан Сиро" - Рикардо Сапонара успя да изравни. Джиджи Донарума не се намеси по най-добрия начин след едно балонно центриране, подарявайки топката на гореспоменатия, който с акуратен изстрел върна тосканци в мача.

Снимка 264920

Милан все пак се оказа далеч по-класният тим и умело дочака до 61-ата минута, когато отново поведе в резултата. Попадението бе гол-близнак на това отбелязано по-рано от Лападула. Изпълнителите обаче бяха различни: Абате подаде, а Сусо майсторски завърши.

Тотално отчаяние обзе Емполи в 64-ата минута, когато след фамозен рейд на Бонавентура, Андреа Коста засече неспасяемо коженото кълбо в собствената си врата.

Снимка 264921

Точка на спора отново сложи Джанлука Лападула. Голмайсторът на Серия "Б" получи подаване от Сусо, елегантно финтира бранител на Емполи и подобаващо сложи точка на този "червено-черен" футболен рецитал.

ЕМПОЛИ - МИЛАН 1:4

0:1 Лападула (15"), 1:1 Сапонара (17"), 1:2 Сусо (61"), 1:3 Коста-автогол (64"), 1:4 Лападула (78")

СТАДИОН: "Карло Кастелани"

СЪДИЯ: Джанлука Калварезе

ЕМПОЛИ: Скорупски, Паскуал, Белуши, Коста, Весели, Кроче, Сапонара, Крунич, Ел Хаджи, Макароне, Марулинго (резерви: Пугилези, Матеус, Замбели, Чосич, Барба, Бюхел, Маури, Тело, Пелаготи, Майело, Джилардино, Димарко)

МИЛАН: Донарума, Абате, Де Шильо, Гомес, Романьоли, Фернандес, Бпнавентура, Пашалич, Локатели, Лападула, Сусо (резерви: Габриел, Куцка, Палета, Поли, Антонели, Гуарноне, Соса, Адриано, Хонда, Бертолачи, Нианг, Сапата)