Милан и Рома завършиха наравно 2:2 в последен мач от 16-ия кръг на Серия „А". Със спечелената точка „росонерите" се изкачиха до 10-ото място в класирането с 19 пункта."Вълците" пък вече са на 5 точки зад лидера Ювентус.

Двубоят на „Сан Сиро" започна отлично за гостите от столицата, които поведоха още в 13-ата минута. Разписа се Матия Дестро с удар от упор след подаване на халфа Кевин Строотман.

Домакините обаче успяха да изравнят само след четвърт час игра. След центриране от корнер, Мунтари отклони с глава към задната греда, там Сапата бе на точното място в точното време и с глава направи резултата 1:1.

Секунди по-късно Рома можеше отново да поведе, след като Брадли настигна една топка и от малък ъгъл стреля към вратата, но Бонера изчисти от голлинията.

На почивката треньорът на Милан Масимилиано Алегри трябваше да извади титулярния си страж Абиати, който получи контузия и не можеше да продължи. На негово място влезе младокът Габриел и бразилецът направи дузпа още в 50-ата мин, събаряйки Жервиньо в пеналта.

Холандецът Строотман застана зад топката и не сбърка, давайки нов аванс на Рома - 1:2.

Малко след това Монтоливо пропиля отличен шанс да изравняване, като неточният му удар от иначе обещаваща позиция мина много над вратата.

„Росонерите" обаче не се отказаха да атакуват и усилията им бяха възнаградени в 77-ата мин. Кака намери Балотели в пеналта, той продължи към Мунтари отдясно, който бе оставен непокрит. Ганаецът си спрея топката и с мощен шут прокара топката покрай Де Санктис.

Милан дори имаше два добри шанса да спечели всичките три точки. Първо в 85-ата топовен шут от фаул на Балотели бе блокиран от стража на Рома. В последната минута пък таранът на „росонерите" се озова в страхотна позиция, финтира защитник на гостите и останал сам срещу Де Санктис, стреля покрай вратата.

В последните секунди пък добро положение за столични изпусна и Жервиньо и така двата тима трябваше да се примирят само с по точка.

Милан - Рома 2:2

0:1 Дестро (13')
1:1 Сапата (28')
1:2 Строотман (51'-д)
2:2 Мунтари (77')

Милан: Абиати (46 Габриел), Де Шилио, Сапата, Бонера, Емануелсон (89 Емануелсон), Поли (66 Матри), Де Йонг, Мунтари, Монтоливо, Кака, Балотели

Рома: Де Санктис, Майкон, Бенатиа, Кастан (43 Бурдисо), Додо, Де Роси, Строотман, Брадли, Ляич (81 Флоренци), Жервиньо, Дестро (64 Тоти)