Милан постигна трудна, но ценна победа като домакин на Катания в двубой от 15-ия кръг на Серия "А". Тимът на Карло Анчелоти се наложи с минималното 1:0, след попадение на Кака в 65-ата минута. С успеха "росонерите" запазиха разликата до Интер. "Нерадзурите" са на върха с 36 точки, докато Ювентус и Милан делят второто място с 30 точки.

Милан взе инициативата още от началните минути. В 6-ата минута Кака центрира и Шевченко стреля опасно с глава. До гол обаче не се стигна. Следващите минути преминаха равностойно, като гостите от Катания се държаха изключително организирано на терена. Емерсон, Пато и Кака имаха добри възможности до края на първата част, но резултатът се запази.

След почивката Милан упражни сериозен натиск и положения пред отличния вратар на гостите Албано Бизари се заредиха едно след друго. В 64-ата минута вратарят буквално отчая Пато, след като се намеси фантастично след удар от фаул на бразилеца. Няколко секунди по-късно "росонерите" ликуваха. След корнер и центриране, топката попадна в Кака, който я насочи към вратата. Пред самата голлиния Шевченко се бореше с бранител на Катания и вратарят не успя да види топката, която спря в мрежата - 1:0.

След попападението играчите на Карло Анчелоти се успокоиха и създадоха още няколко положения. До нов гол не се стигна и резултатът се запази. В 89-ата минута гостите поискаха дузпа, но съдията Орсато даде знак играта да продължи.

МИЛАН - КАТАНИЯ 1:0
1:0 Кака 65
МИЛАН: Абиати, Дзамброта, Каладзе, Малдини, Янкуловски, Гатузо, Емерсон (46-Фавали), Фламини, Кака, Пато, Шевченко(81-Антонини)

КАТАНИЯ : Бицари, Стовини, Силвестри, Терлици (63-Тедеско), Сабато, Ледесма, Карбони, Биаджанти (68-Плазмати), Сардо, Маскара, Паолучи (74-Мартинез)

СЪДИЯ: Гервасони
ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Гатузо, Пато; Сардо, Ледесма, Карбони

СТАДИОН: "Джузепе Меаца", Милано