Милан спечели по категоричен начин с 4:1 гостуването си на Болоня и се доближи само на 3 точки от лидерите в класирането Интер и Ювентус.

Страхотен мач за "росонерите" изигра звездата на отбора Рикардо Кака, който отбеляза два гола и бе в основата на всичко по-интересно пред вратата на домакините. Бразилецът показа, че многобройните спекулации около негов трансфер в Манчестър Сити или Реал (Мадрид) не са се отразили на формата му.

Първи гол в италианската Серия "А" реализира Дейвид Бекъм, който оформи крайния резултат в 60-ата минута на мача.

Болоня започна страхотно мача и в 9-ата минута откри резултата чрез голмайстора на Серия "А" Марко Ди Вайо. Нападателят се разписа от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Аморозо и реализира 15-ия си гол от началото на сезона.

Радостта на домакините обаче бе кратка, като само 3 минути по-късно Милан изравни. Кака стреля силно извън наказателното поле, Антониоли отби топката, но от няколко метра Зеедорф не сгреши - 1:1.

"Росонерите" нанесоха втория си 17-ата минута, когато Кака се разписа от дузпа. 11-метровият наказателен удар бе отсъден за нарушение срещу Дзамброта.

В 25-ата минута Ди Вайо се освободи от Сендерос и излезе на стрелкова позиция, но Абиати предотврати изравняване на резултата.

В 40-ата минута домакините останаха с 10 човека на терена, след като Габи Мудингай получи втори жълт картон за грубо нарушение срещу Пато и пое към съблекалните.

Секунди по-късно "росонерите" поведоха с 3:1 след страхотен гол на Кака.
Бразилецът бе изведен на стрелкова позиция от сънародника си Пато и с удар извън наказателното поле прати топката за трети път в мрежата на Антониоли.

До края на полувремето Пато на два пъти можеше да се разпише, но ударите му бяха блокирани от противниковите защитници.

Второто полувреме започна натиска на Милан, като Пато изпусна страхотна възможност за гол в 48-ата минута. Младият нападател получи пас от Бекъм, но от около 10 метра стреля над вратата.

В 53-ата минута Кака можеше да запише хеттрик, но от няколко метра бразилецът не успя да нанесе точен удар.
Малко след това Ди Вайо можеше да върне интригата в мача, но Абиати парира шута на нападателя.

В 60-ата минута Милан стигна до нов гол. След страхотна контраатака Дейвид Бекъм се озова в прегръдките на съотборниците си, след като с удар от няколко метра не остави шанс на Антониоли - 1:4.

В средата на втората част Анчелоти замени Кака и Пато, като не техните места в игра се появиха Роналдиньо и Индзаги. При смянaта си, Кака бе бурно аплодиран от агитката на гостите.

До края на мача възпитаниците на Карло Анчелоти видимо намалиха оборотите и изчакваха последния съдийски сигнал.

В друг мач от кръга Сиена победи минимално с 1:0 Аталанта. Единственият гол в срещата реализира Марио Фрик в края на първото полувреме.

Лече и Торино не се победиха и завършиха наравно 3:3. Домакините пропиляха аванс от 2 гола, като в крайна сметка двата отбора записаха по точка на актива си. Попаденията за южняците реализираха Мунари (2) и Кастийо, а за "биковете" точни бяха Самуел, Делафиоре и Натали.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ НА ДВАТА ОТБОРА:

БОЛОНЯ: Антониоли, Дзенони, Терци, Морас, Бомбардини, Волпи, Мудингай, Адаилтон (Родригес 88'), Валиани, Аморозо (Казарини 72'), Ди Вайо (Марацина 84')

МИЛАН: Абиати, Дзамброта (Антонини 67'), Сендерос, Малдини, Фавали, Бекъм, Пирло, Амброзини, Зеедорф, Кака (Индзаги 72'), Пато (Роналдиньо 72').