Милан записа четвъртата си победа като гост от началото на сезона в италианската Серия "А", след като "росонерите" надиграха Лацио на "Олимпико" с класическото 3:0. Головете за тима на Карло Анчелоти бяха дело на Алешандре Пато, Масимо Амброзини и Рикардо Кака.

С тази победа миланистите продължиха серията си без поражение в първенството от Лацио. Тяхната последна загуба бе регистрирана на 8 февруари 1998 година . От тогава Кака и компания са записали 13 победи и 9 ремита срещу римските "орли".

За тази среща Фламини и Малдини бяха наказани в състава на гостите, а Каладзе, Неста и Гатузо бяха контузени. От своя страна Делио Роси не можеше да разчита на Паскуале Фоджа, Лихтщайнер и Фабио Фирмани.

Милан пропусна своя първи шанс само след шест минути игра. Кака пусна топката към Янкуловски, който отправи силен изстрел, но Нандо Муслера изби в корнер. След това Стефан Раду и Ледесма се опитаха да застрашат вратата на Абиати, но без особен успех.

Така малко преди края на първото полувреме Милан нанесе своя първи удар в срещата. Дейвид Бекъм се отскубна по лявото крило и намери Алешандре Пато, който отбеляза с десния крак своя десети гол в шампионата. Така почивката дойде при минимална преднина за гостите от Милано.

След почивката на терена имаше само един отбор и това бе Милан. В 48-ата минута Бекъм си спечели фаул, който самият той изпълни по пефектен начин към далечната греда. Масимо Амброзини бе оставен непокрит и с глава прати топката между краката на Муслера за 0:2.

След този момент срещата се доиграваше, като Пато изпусна сам срещу вратаря, а Кака удари лявата греда в идентична ситуация. Бразилецът все пак достигна до дежурния си гол в 83-ата минута. След комбинация с Кларънс Зеедорф и удар с десния крак "кариоката" уби всякаква интрига в срещата. За носителя на "Златната топка" за 2007 година това също бе десето попадение през кампанията.

Лацио записа трета поредна загуба в шампионата. След като вече на два пъти тифозите изразиха гнева си срещу играчите и треньорския щаб, бъдещето на Делио Роси не изглежда никак розово.

Милан излезе на 2-ото място във временното класиране с актив от 44 точки. Шесткратните европейски шампиони съкратиха преднината на водачите Интер само на шест пункта. Лацио остава на 10-а позиция с 31 точки.

Лацио - Милан 0:3