Лацио прекъсна серията от 3 последователни двубоя без победа в Серия „А". В среща от 14-ия кръг, столичани се наложиха с 2:1 като гост над закъсалия Парма.

„Дуковете" откриха резултата на „Енио Тардини" с попадение в последната минута на първата част. Точен бе Паладино, който се възползва от подаване на Сантакроче. В продължение на полувремето обаче ветеранът Стефано Маури възстанови статуквото. След почивката „орлите" стигнаха до втори гол, който се оказа и с цената на три точки.

Негов автор стана Фелипе Андерсон в 59-ата минута. По този начин бразилецът затвърди страхотната форма, в която се намира в последните седмици. До края на срещата момчетата на Роберто Донадони така и не успяха да стигнат до изравнителен гол и регистрираха 12-а загуба за 14 мача, която ги оставя твърдо на дъното на таблицата.

Лацио пък вече е на пета позиция, която дава право на участие в Лига Европа.

В друг мач от кръга Аталанта победи Чезена с 3:1. Беналюн, Стендардо и Моралез се разписаха за бергамасците, а точен на два пъти за гостите от Чезена бе Дефрел. Любопитното е, че момчетата на Стефано Колантуоно направиха пълен обрат в мача, след като изоставаха с 0:2. След този мач Чезена остава в опасната зона. Аталанта пък са на 15-а позиция.