Отборът на Интер продължава с меко казано трагичното си представяне в Калчото. Селекцията на Стефано Пиоли загуби от единствения тим с подобна ужасяваща серия като на "нерадзурите" - Дженоа. "Грифоните" се поздравиха с много важен успех 1:0 и по този начин се откъснаха на две точки разстояние от опасната зона. В герой за домакините се превърна ветеранът Горан Пандев, реализирал в 70-ата минута след добавка.

Сринатият тим на Интер все пак имаше възможност да си тръгне от Генуа поне с точката, но в 86-ата минута Антонио Кандрева изпусна дузпа.

Снимка 292482

По този начин миланският гранд продължи да бъде на седмото място, но направи още една крачка назад към стремежа си за класиране в турнира Лига Европа. Мауро Икарди и компания нямат успех от вече далечната дата 12.03, когато разнебитиха Аталанта със 7:1.

Двубоят започна изключително неприятно за "грифоните", които трябваше да осъществят принудителна смяна още в 19-ата минута. Звездата на домакините - Джовани Симеоне получи неприятна травма и се наложи да бъде заменен от македонския ветеран - Горан Пандев.

Интер можеше да нанесе първия си удар в мача след половин час футбол, когато Едер стреля от границата на наказателното поле, но Еуженио Ламана демонстрира отличен рефлекс.

Снимка 292481

Впоследствие срещата премина в едно приспивно темпо, от което в краен печеливш се превърна тимът на Дженоа. В 70-ата минута европейският шампион с Португалия - Мигел Велосо отправи мощен изстрел от средна дистанция, който разтресе горната греда на Ханданович. На отличното място са добавка се оказа "старото куче" Горан Пандев, който отблизо наказа бившия си тим.

Четири минути преди края, Николас Бурдисо игра с ръка в собственото си наказателно поле и реферът Антонио Дамато моментално отсъди дузпа за Интер. С отговорната задача се нагърби Антонио Кандрева, но ударът му бе спасен по фантастичен начин от Ламана.

До края, видимо ядосани от случващото се на "Луиджи Ферарис", футболистите на Интер търсеха все по-често кавгата. При една напечена ситуация, изгонен се оказа Жофри Кондогбия, който потърси доста агресивно сметка на главния съдия Дамато.