Отборът на Интер направи нова грешна стъпка в защитата на спечеленото през изминалия сезон Скудето. След равенството с Торино, и този кръг селекцията на Симоне Индзаги стигна само до реми. Сега то беше факт при домакинството на възродения през тази кампания състав на Фиорентина - 1:1.

Всичко това е отлична новина за лидера Милан, който тази вечер може да дръпне с шест точки на "нерадзурите" в битката за титлата. Колкото "росонерите" (63 точки) има и Наполи, който днес надви Удинезе с 2:1 след обрат.

Дженоа победи Торино с 1:0

10 от Дженоа се добраха до победа над Торино

Единственото попадение в срещата бе дело на Маноло Портанова

Освен положенията пред двата тима, първата част ще се запомни и с отменения гол на Лаутаро Мартинес заради засада.

Гостите от Флоренция откриха резултата веднага след паузата. Кастровили изостри атака на "виолетовите" с пас за Гонзалес. Въпросният видя умело включилият се опорен халф Лукас Торейра, а за уругваеца остана по-лесното и разстреля Ханданович отблизо.

"Нерадзурите" обаче имаха нужда от едва пет минути, за да възстановят равенството, след като Дъмфрис с глава засече центриране на Иван Перишич.

Снимка 567461

Източник: EPA/БГНЕС

В 64-ата минута реферът Даниеле Кифи посочи бялата точка за нарушение на Венути срещу Лаутаро. Съдията обаче прегледа ситуацията с ВАР и видя, че всъщност аржентинецът е изритал защитника, заради което дузпата беше отменена.

В самия край победата можеше да поеме и в двете посоки, но с пропуски се отличиха Алексис Санчес и Джонатан Иконе.

Наполи победи Удинезе с 2:1