Отборът на Интер стигна до неочаквано трудна победа в домакинския си мач срещу Киево. „Нерадзурите" се наложиха с 4:2, но до 79-ата минута резултатът бе равен 2:2. С два късни гола на Ибрахимович обаче Интер стигна до поредния си успех в Серия „А". Гостите пък доиграха мача с 10 човека, след като в последните минути Мореро получи червен картон.

По този начин Интер събра на сметката си 39 точки и води с 9 пред Ювентус, Наполи и Милан.

Двубоят на „Сан Сиро" започна отлично за домакините, които откриха резултата още в 3-ата минута. Защитникът Максуел бе изведе в удобна позиция и със силен удар с десния крак прати топката в мрежата на гостите - 1:0. В средата на първото полувреме Станкович можеше да вкара втори гол за Интер, но вратарят на гостите Сорентино боксира сигурно топката.

Второто полувреме започна с нов ранен гол на Интер. В 47-ата минута Станкович бе точен, като по този начин направи резултата 2:0. Киево обаче не се предаде и изненадващо успя да изравни резултата. Първо в 51-ата минута Пелисиер се разписа след силен удар от далечна дистанция, а в 65-ата Бентиволио възстанови статуквото, след като се възползва от неразбирателство в защитата на домакините. До края на мача Интер тотално доминираше на терена и заслужено стигна до победата. Златан Ибрахимович изведе домакините напред в резултата в 79-ата минута, след като засече с глава центриране на Майкон. В 88-ата минута отново Ибрахимович бе точен за крайното 4:2.

В друга среща от кръга Сампдория победи като гост Реджина с 2:0.

Стартови състави на Интер и Киево:

ИНТЕР: Сезар, Майкон, Кордоба, Самуел, Максуел, Санети, Камбиасо, Мунтари, Станкович, Ибрахимович, Обиня

КИЕВО: Сорентино, Фрей, Йепес, Мантовани, Мореро, Лусиано, Марколини, Италиано, Бентеволио, Пелисиер, Ланджела