Дисциплинарната комисия пожали Златан Ибрахимович и не го наказа за наплюването на защитника на Катания Андреа Сотил на мача Интер - Катания на 15 октомври (2:1).

Решението изненада, тъй като всички очакваха да бъде взет под внимание видеозаписът на италианската телевизия, който ясно показва хулиганското прегрешение на шведския нападател. Имаше предварителни информации, че той ще бъде дисквалифициран за три мача.

Златан и Сотил на няколко пъти си разменяха реплики на терена, а по средата на второто полувреме една от камерите засне как нападателят на "нерадзурите" плюе в гръб Сотил, докато двамата чакат изпълнението на пряк свободен удар в наказателното поле на гостите. Още в следващата минута играчът на Катания му показа среден пръст, като това също не остана незабелязано от камерите.