Отборът на Фиорентина стигна без особени затруднения до четвъртфиналите за купата на Италия, след като в осминафинална среща реванш победи с 2:0 тима на Асколи.

В първата среща двата тима не успяха да се победят и завършиха 1:1. Така с общ резултат от двете срещи "виолетовите" продължават напред в надпреварата.

Двата гола за успеха вкара Джампаоло Пацини.

През първата част на срещата Кузманович, Даниел Пабло Освалдо и Мартин Йоргенсен пропуснаха да накажат стража на гостите. Така закономерно двата тима се оттеглиха на почивката при равен резултат.

През втората част възпитаниците на Чезаре Прандели се активизираха и пацини откри резултата в 63-ата минута на двубоя.

Сериозен пропуск пред вратата на домакините направи Филипо Маниеро, но отличната реакция на Лупатели предотврати попадение във вратата на Фиорентина.

Последва натиск към вратата на втородивизионния клуб, за да дойде и 76-ата минута, когато отново Пацини реализира ново попадение.

На четвъртфиналите Фиорентина ще се изправи срещу победителя от срещата Лацио - Наполи.