Отборът на Аталанта започва плавно да възвръща формата си от началото на сезона. Този следобед бегамаските постигнаха втори пореден успех в Калчото, след като надиграха Парма у дома с 3:0.

По този начин селекцията на Джан Пиеро Гасперини изпревари три отбора в таблицата и вече е на 12-то място във временното класиране. Въпреки загубата, Парма остава по-високо в йерархията от съперника си, бидейки на 11-та позиция с актив от 13 точки.

Снимка 385940

Източник: EPA/БГНЕС

През първото полувреме по-интересните положения бяха за домакините. Интересен изстрел на Папу Гомес премина близо до лявата греда, а по-късно удар с глава на Бароу, попадна право в обсега на Сепе.

"Пармалатите" пък отговориха с мощна бомба на Антонино Барила, която за негова жалост не намери очертанията на вратата.

Макар и по доста комичен начин, Аталанта поведе в резултата след 55 минути футбол. Словенецът Иличич напредна през центъра, след което отправи тежък изстрел, който бе избит майсторски от Луиджи Сепе. За ужас на "дуковете", спасената топка срещна тялото на Галиоло, който в стил Валери Божинов , неволно си вкара автогол.

72-ата минута бе посветена на бившия защитник на Лудогорец - Хосе Паломино. Аржентинецът бе позициониран добре на далечната греда и превърна центриране от корнер в гол. За редовността на попадението пък бе използвана системата ВАР, която обаче не откри някаква нередност.

Снимка 385941

Крайното 3:0 беше оформено малко преди края. Тогава друг от бранителите на Аталанта - Джанлука Манчини , също намери най-доброто място при изпълнение на ъглов удар и отблизо засече в мрежата на безпомощния Сепе.

В следващия кръг на Аталанта предстои трудно гостуване на Болоня, докато Парма приема на "Енио Тардини" предпоследния Фрозиноне.

Силвио Берлускони: Боли ме, когато гледам този Милан

Дон Силвио: Боли ме, когато гледам този Милан

"Не желая да коментирам евентуалната смяна на Дженаро Гатузо"

АТАЛАНТА - ПАРМА 3:0

1:0 Галиоло - автогол (55"), 2:0 Паломино (72"), 3:0 Манчини (80")

СТАДИОН: "Атлети Адзури Д"Италия"

СЪДИЯ: Р. Абисо

АТАЛАНТА: Бериша, Манчини, Паломино, Толой, Госенс, Фройлер, Де Роон, Хатебур, Бароу, Гомес, Иличич (резерви: Голини, Роси, Аднан, Бетела,Кастан, Джимсити, Пашалич, Песина, Ригони, Валзания, Сапата)

ПАРМА: Сепе, Якопони, Алвеш, Галиоло, Гоби, Ригони, Щулац, Барила, Силигарди, Чераволо, Жервиньо (резерви: Багерия, Фратали, Бастони, Биабиани, Чичирети, Дейола, Ди Гаудио, Гацола, Скоцарела, Спрокати)