Хебър (Пазарджик) завърши 1:1 с Витоша (Бистрица) в контролна среща, като преди началния сигнал новаците представиха и играчите си за новия сезон.

Но първите 30 минути бяха под контрола на бистришките тигри. При една атака Томи Костадинов се освободи и стреля, а вратарят Дебърлиев спаси. При добавката обаче Кристиян Димитров беше точен и даде аванс на столичани.

През втората част и двата отбора прибегнаха до множество смени, а топлото време допълнително забави действията на терена. Все пак в 65-ата минута последното ново попълнение, което е на проби - здравенякът Даниел Мбону, изравни за 1:1. Той се разписа след асистенция на друг нов играч - англичанинът Родел Ричардс.

Футболистите от Пазарджик, които сега влизат в елита, имаха възможности да вкарат и втори гол, но точността им изневери в последните 10-15 минути.