Черноморец спечели втора поредна победа в първенството на А група. Тимът от Бургас се наложи с 2:1 над Локомотив Пловдив. И двата гола за отбора на Красимир Балъков отбеляза Мишел Платини.

Бразилецът откри резултата с фамозно попадение през първото полувреме. В 15-та минута той засече центриране от дясно триково с пета, топката направи парабола и се оплете в мрежата на Акалски. Подаването към Платини бе на Фернандес.

Крехката преднина на домакините се запази до 57-та минута. Еривертон от гостите изравни с чудесно изпълнение на пряк свободен удар.

В 83-та минута обаче Платини отбеляза втори гол и донесе успеха на отбора си. Той засече центриране на Зайц в наказателното поле и с глава прати топката в мрежата на Акалски.

Черноморец - Локомотив Пд 2:1

Черноморец: Борел, Зайц, Кръстев, Дянков, Старокин, Цонков, Марсио, Карбони (61- Мориц), Гонсалес (77-Дяков), Платини (84-Тошев), Фернандес

Старши треньор: Красимир Балъков

Локомотив Пд: Акалски, Мечечиев, Кюмюрджиев, Сингбо (26-Николов), Сечков, Трифонов, Евертон, Кики, Илиев, Милотинович, Данов (75-Даксон)

Старши треньор: Иван Маринов
Голмайстори: Платини (16, 80), Евертон (57)

Главен съдия: Георги Димитров

Жълти картони: Зайц, Марсио (Черноморец), Сечков (Локо Пд)