Последният в А група Хасково загуби с 1:3 от украинския Металург Донецк в контролна среща, играна в турския курорт Белек. Отборът на Хасково поведе в резултата с гол на Димитър Алексиев в 7-а минута. Топката рикошира в крака на Алексиев след удар на Узунов и влезе в мрежата.

В 29-а минута Металург изравни с попадение на Николай Морозюк, който бе изведен сам срещу вратаря Акалски и го преодоля за 1:1.

През второто полувреме и двата отбора направиха множество смени, но по-опитният и класен отбор на Металург успя да стигне до победата.

В 54-а минута Антон Поступаленко вкара втори гол за украинците с удар от петнайсетина метра.

Крайното 3:1 за Металург оформи Поступаленко с втория си гол в самия край на мача.