В двустранна игра на електрическо осветление на изкуствения терен в Поморие Черноморец надигра третодивизионния Поморие с 2:1, информира БТА. Спарингът се игра, заради пристигналите на проби в отбора на Херо бразилецът Оливейра и нападателят Ивайло Димитров, препоръчан от доскорошния национал Радостин Кишишев.

Аматьорите поведоха през първото полувреме с гол на Желязко Тодоров, а футболистите на Херо стигнаха до обрат след почивката с попадения на "новобранците" в състав - Атанас Чепилов и Никита Кошутич.

В игра влезе и излекувалият травма централен нападател Стефан Тошков, но заради контузии не участваха Марсио, Крумов, Цанков, Дяков и Пенев.

Футболистите на Херо се готвят за втория пролетен кръг и гостуването на Спартак (Вн), като в него ще отсъства наказаният защитник Николай Николов.