Отборът на Черноморец (Бургас) победи с 3:1 тима на Раковски в контролна среща, играна на тренировъчната база „гнездо на акули".

Всички попадения паднаха през втората част на мача. В 50-та минута Преслав Йорданов откри резултата след много хубава асистенция с пета на Лъчезар Балтанов. Само 3 минути по късно отново Йорданов покачи на 2:0 с глава, този път след центриране на Гаел. В 70-та минута гостите успяха да върнат един гол, след центриране от корнер и грешка в защитата на бургазлии.

Крайното 3:1 дойде само няколко минути по-късно. Александър Башлиев проби отдясно и центрира към Гаел, който с хубав удар преодоля стража на гостите. Момчетата на старши треньора Димитър Димитров имаха още няколко добри положения, като пропуски направиха Тодор Паланков, Преслав Йорданов и Янис Юсеф.

Следващата проверка на „акулите" е на 20-ти февруари /сряда/ срещу тима на „Спартак" Варна.

Състав на Черноморец: Колев, Дянков, Трифонов, Филипов, Стоянов, Паланков, Гаел, Балтанов, Балджийски, Юсеф, Йорданов (Дашев, Лола, Башлиев, Пехливанов)