Черноморец записа победа с 4:0 над Несебър в контролата, в която бе представен новия тим на акулите за сезон 2007/08. Селекцията на Димитър Димитров-Херо се състои от 25 футболист, от които осем са нови.

Още в 7-ата минута бързоногият Ремзи проби по дясното крило и центрира към възстановения от тежка контузия Божилов, който с глава майсторски мушна топката под плонжа на Светлозар Личев за 1:0. В 38-ата минута Пламен Крумов пропусна дузпа за Черноморец, която съдията Мартин Богдев свири за нарушение срещу Георги Божилов. На полувремето на срещата за зрителите на стадион “Лазур” бяха пуснати видеокадри с най-интересните моменти на Черноморец по пътя към “А” група.

След почивката възпитаниците на Димитър Димитров-Херо продължиха да атакуват и да търсят още попадения във вратата на Несебър. Първо в 52-ата минута Ремзи отбеляза за 2:0, след пас на Трайков, шутирайки от границата на наказателното поле. 120 секунди по-късно след фрапантна грешка на Горов, влезлия като резерва в редиците на Черноморец Тодорин Димитров се възползва и вкара за 3:0.

Шест минути преди края на контролата Емил Тодоров-Зелето отбеляза за 4:0, след колективна грешка на несебърската отбрана. След мача последва петминутна заря от фойерверки над стадион “Лазур”.

След срещата Херо сподели, че до дни очаква в тима да пристигне бившият играч на варненския Черно море - Донижо Индзаги.

ЧЕРНОМОРЕЦ – НЕСЕБЪР 4:0
1:0 Божилов (7), 2:0 Ремзи (52), 3:0 Т. Димитров (54), 4:0 Ем. Тодоров (84)

ЧЕРНОМОРЕЦ: Чворович, Трайков, Костенски, Н. Кръстев, Фиданин, К. Янев, Ремзи, Марсио Нуньо, Пл. Крумов, Божилов, Любенов (Я. Георгиев, Караканов, Старокин, Траянов, Н. Николов, Ем. Тодоров, Т. Димитров, В. Пенев, Цанков)

НЕСЕБЪР: Личев, Илчев, Ив. Павлов, Ташев, Ст. Митев, Горов, П. Колев, Калоянов, Няголов, Желев, Пчеларов (Богданов, Ст. Стоянов, П. Алексиев, Любенов, Банов, Ем. Николов, Недев, Боев, Венков)