Бургаският Черноморец се наложи с 1:0 (1:0) над елитния румънски Газ Метан в последната си контрола от лагера в Турция. Единственото попадение в мача отбеляза Адриан Фернандес в 18-ата минута.

Така възпитаниците на Красимир Балъков записаха трети успех от три проверки в курорта Анталия. Българите започнаха по-добре и още в шестата минута получиха шанс да открият резултата, но Александър Стоимирович пропусна дузпа, отсъдена за нарушение срещу него в наказателното поле. Малко по-късно Адриан Фернандес и Роберто Карбони пропуснаха добри положения, а в 18-ата минута след атака през центъра Пламен Крумов изведе Фернандес в добра позиция в наказателното поле и аржентинецът се разписа с удар под гредата.

До края на първото полувреме, в което Черноморец доминираше, още един шанс пропиля Крумов. След почивката и двамата треньори направиха пълна смяна на съставите си и румънският тим изравни играта. След почивката на два пъти вратарят Владислав Стоянов трябваше да се намесва решително, за да опази мрежата си от гол.

Към края опасни удари на Марин Петров от фаул и на Дуду преминаха са сантиметри край целта. Балъков даде почивка само на македонския национал Ванчо Траянов и пусна в игра всичките останали 26 футболисти. Черноморец тръгва към България утре пообяд. В неделя футболистите ще почиват. Отборът ще остане за седмица в Бургас, където ще изиграе две контролни срещи - с Локомотив (Стара Загора) на 4 февруари и срещу Етър на 6 февруари на стадион "Лазур". От 8 до 14 февруари Черноморец ще бъде на лагер в база край германския град Щутгарт.