Шампионките от Бъки (Габрово) завършиха без загубена точка есенния дял на ханбалното първенство.

Хандбалистите на Локомотив (Варна) продължават с победната си серия

"Железничарите" победиха Осъм в Ловеч

В среща, играна в Сливница габровки победиха домакините, които са последни в класирането, в 29-25 (13-10). Мачът почти се реши в средата на първото полувреме габровки направиха серия от 5 поредни гола.

Мотивираните домакини успяха да изравнят за 18-18, но по-големият опит на шампионките се оказа решителен в заключителните минути.

Габриела Цонева вкара 8 гола, а Лидия Ковачева, Йоана Костова и Емилия Самуилова се разписаха по 5 пъти. Мадлен Тодорова се завърна в игра след операция и вкара 2 попадения. За Сливница над всички беше Виктория Кирилова с 8 гола, а Стиляна Павлова вкара 6 попадения.

В другите срещи от кръга Етър победи трудно Свиленград, а Поморие и Шумен не можаха да излъчат победител.