Носителят на Купа България, Локомотив (Вн) остана единственият отбор без загубена точка в мъжкото хандбално първенство. Варненските железничари се наложиха над новаците от Чардафон с 30:22 и имат три победи от три мача. Срещата се игра във Варна, въпреки че габровци бяха домакини по програма.

На почивката Локомотив водеше с 6 гола разлика - 15:9. Чардафон успя да намли пасива си само до два гола в средата на второто полувреме, но това беше всичко. Балчев вкара 12 гола за победителите, а Петков бе най-резултатен за гостите с 8 гола.

Габровци и другият варненски отбор Спартак също са с по 6 точки, но имат изигран по един мач повече. Спартак също спечели мача си като гост срещу другия новак, Пирин (ГД) с 18:17 (11:5). Над 800 зрители станаха свидетели на оспорван мач, в който защитите надделяваха.

Шампионите от Фрегата се наложиха у дома над Добруджа с 30:28 (15:12). Добричлии бяха един от трите отбора без загуба след третия кръг. Бургазлии разчитат на млади състезатели през този сезон.

Единственият софийски отбор НСА загуби на свой терен от Левски (г.Левски) с 32:35 (12:18).

Срещата между Локомотив (ГО) и Осъм беше отложена за 19-ти ноември. Младежкият отбор на горнооряховци участва на турнир в сръбския град Кралево, където завоюва трето и четвърто място в различните възрастови групи.