Хандбалният Локомотив (Варна) е на победа от "златен" дубъл. "Железничарите" победиха очаквано Добруджа в първи плейофен мач за определяне на шампиона на България с 31:20.

Срещата във варненската зала "Владислав" премина при пълно превъзходство на на носителите на купата. Те допуснаха само 6 гола преди почивката, а вкараха 17. Бранимир Балчев отбеляза 8 попадения за Локомотив.

Вторият мач е на 20-ти май, събота в Добрич. Ако домакините спечелят, което е много малко вероятно ще има трети мач във Варна. Локомотив няма загубена точка през този сезон.

В двубой за третото място Чардафон победи в Габрово Пирин (Гоце Делчев) с 28:23. Първото полувреме беше равностойно и завърши при резултата 13:12. Вратарят на домакините Николай Цветков направи много силен мач след почивката, което даде възможност на Чардафон да поведе с 22:14 в 50-та минута.

Втората среща е в Гоце Делчев в края на седмицата. При победа на Пирин двата отбора отново ще играят в Габрово.