Етър спечели за 13-ти път Купата на България по хандбал при дамите след победа с 21:16 над Свиленград.

Мачът в ДКС „Васил Левски" във Велико Търново започна много оспорвано. Първи поведоха в резултата гостенките от Свиленград. До края на полувремето се играеше гол за гол и то завърши с резултат 9:8 в полза на Етър.

През втората част „виолетовите" бяха напред в резултата, но в 45-та минута преднината им беше все още само един гол 15-14. В последните минути те успяха да наложат волята си, като вратарката Десислава Николова допусна само две попадения.

В среща за третото място миналогодишните носителки на купата от Бъки (Габрово) имаха нужда от две продължения по 5 минути за да победят Ники спорт (Сливница) с 32:27. Редовното време заввърши при резултат 24:24. На полувремето габровки водеха с 16:8.

Ясни са участниците във финалната четворка за Купата на България по хандбал

НСА отстрани в драматичен мач шампионите от Фрегата

В полуфиналните срещи в събота Етър детронира Бъки след победа с 29:19. Само преди седмица в мач за първенство игран в Габрово Бъки победи Етър с 31:26. В другата среща „Амазонките от юга" се справиха с Ники спорт (Сливница) с 37:29.

Наградата за най-полезен състезател спечели вратарката на Свиленград Гергана Александрова. Голмайстор на турнира стана сръбкинята Силвана Савич, а приза за най-добър вратар е за Десислава Николова (Етър).

От 2004-а година само три пъти купата не е отивала във Велико Търново. През 2004-а победител беше Локомотив (Варна). През 2013-а и 2016-а първото място беше за Бъки (Габрово).