Без изненади завършиха първите четири мача от осминафиналите за Купа България по хандбал при мъжете.

Фаворитите от Локомотив Варна допуснаха само 5 гола при гостуването си в Шумен. Те спечелиха с 24:5, като на почивката резултатът беше 11:3.

В Хасково се изиграха две срещи. Втородивизионният Академик-ПУ Пловдив отстъпи трудно на хита през тазгодишното първенство Чардафон с 26:33.

Във втората среща домакините от АСТИ-91 също отстъпиха на елитен тим. Осъм Ловеч победи с 28:22 в един мач белязан с насилие.

Минута преди края на мача, при едно от бързите контри на домакините, младежкият национал Тенчо Тенев бе посрещнат с юмрук от гарда на Осъм - Нейко Комитски, който му изби зъб. Тенев отвърна на удара и настана меле, при което двата отбора се хванаха за гушите. Плевенските съдии Марковска и Вутов едва разтърваха хандбалистите на двата състава и показаха червени, а после и сини картони за побойниците. Сините картони в хандбала са изгонване последвано от съдийски доклад.

В Горна Оряховица Добруджа се наложи над местните железничари с 25:35.