Габровският Бъки остана единственият непобеден отбор в дамското хандбално първенство. Носителките на Купа България победиха вчера досегашните лидерки от Свиленград с 34:26.

Срещата се реши в края на първото и началото на второто полувремена. „Амазонките от юга" бяха изградили сериозна преднина и водеха с пет гола - 9:14. В рамките на 14 минути габровки отбелязаха 11 гола и допуснаха само 1. Първото полувреме завърши наравно 14:14, но тенденцията в мача беше започнала да се изяснява.

В средата на втората част разликата достигна до 10 гола и след това мачът само се доигра. Лидия Ковачева стана голмайстор на мача с 13 попадения за Бъки. „Амазонките" Ралица Георгиева и Роксана Радева отбелязаха по 6 гола.

След този мач всички отбори имат изиграни по 5 срещи. След две седмици ще се първите срещи от второто завъртане. След това ще има зимна пауза в първенството.

Пъррвите четири отбора ще се класират за финалната четворка. Три от тях са вече ясни: Бъки, Свиленград и шампионките от Етър. Борбата за четвъртото място ще е ожесточена. като предимство засега има отбора на Поморие.