Гaбровският Бъки направи страхотен обрат и се класира за  Суперфинал в дамското хандбално първенство. Бъки победи Свиленград-ПУ с 30:24 и ще има домакинско предимство в мачовете с шампионките от Етър.

Победата дойде много трудно в мач с две коренно различни полувремена. Преди почивката Амазонките от юга имаха превъзходство и в 24-та минута водеха с 7:14. Тогава след три контраатаки Бъки намали на 10-14. Две от попаденията бяха  на 14-годишната Мари Томова. Първото полувреме завърши с 6 гола преднина за гостенките 11:17.

През втората част над всички беше Лидия Ковачева, която завърши мача с 14 гола.  В 41-та минута резултатът беше изравнен 18:18. Амазонките от юга спряха да вкарват  до 25-та минута те отбелязаха само три попадения, което предопредели крайния победител. Само за второто полувреме габровки отбелязаха 19 гола и допуснаха 7, 4 от които в последните минути.

Загуба на хандбалистките на Етър в Свиленград завърза битката за титлата

Бъки и "Амазонките на юга" ще определят втория финалист

В събота е първата финална среща в габровската зала Орловец срещу отбора на Етър. Една седмица по-късно е реваншът във Велико Търново. При разменени победи ще има трети мач в Габрово.

Бъки: Биляна Григорова-1, Силвия Атанасова-7, Виктория Христова-2, Лидия Ковачева-14, Йоана Костова, Карина Съменова, Милица Колева, Иван Дюлгерова, Мадлен Тодорова, Рени Еремиева, Емилия Самуилова-1, Лора Иванова, Габриела Маркова, Мари Томова-5. Треньор: Веселина Златева.