Йордан Йовчев спечели сребърен медал в многобоя на международния турнир по спортна гимнастика "Мемориал Артур Гандер" в швейцарския град Киасо.

Българският гимнастик зае второто място със сбор от 61,250 точки, като остана на само седем десети от победителя - двукратния световен шампион на земя и прескок от Орхус'2006 Мариан Драгулеску (Румъния) - 61,950 точки.

Трети е канадецът Брандън О'Нийл с 60,850 точки. Според регламента на състезанието участниците можеха да избират на кои четири от общо шестте уреда да играят. Йовчев игра на земя, халки, прескок и успоредка. Освен среброто в многобоя 33-годишният пловдивчанин взе и злато на коронния си уред халки.

При жените титлата извоюва световната шампионка в многобоя от Орхус'2006 Ванеса Ферари. Италианката, която има български корени събра актив от 46,00 точки, пред Стеляна Нистор (Румъния) - 45,05 точки и Оксана Чусовитина (Узбекистан) - 44,65 точки. Следващото състезание на Йордан Йовчев е турнирът на смесени двойки за купата на Швейцария в Цюрих на 5 ноември. Там Йовчев ще участва в дует с Оксана Чусовитина.