Българката Татяна Воложанина спечели три златни медала и един бронзов на финалите на отделните уреди при жените на международния турнир по художествена гимнастика за приз "Жулиета Шишманова" в Бургас.

Илиана Раева и Димитър Бербатов набират средства за нов възстановителен център за "златните момичета"

Вижте как може да помогнете

Волажанина, която снощи стана първа и в многобоя, изигра три много силни съчетания. На финала на обръч тя получи оценка 20.000 точки, на бухалки 20.100, а за фантастичната си топка, изиграна по безупречен начин - 21.550 точки. На лента грацията беше оценена с 16.300, което й донесе бронзов медал.

Четирите златни медала на финалите спечели италианската гимнастичка София Рафаели, която е водена в Бургас от треньорката Жулиета Канталупи, внучка на великата Жулиета Шишманова, чието име носи приза на турнира в Бургас.

Приз "Жулиета Шишманова" получи треньорката на Татяна Воложанина - Силвия Стойнева, а малкият приз взе Жулиета Канталупи, треньорка на шампионката в многобоя при девойките София Рафаели.

Главен съдия на турнира беше трикратната световна шампионка Мария Гигова, съобщава БТА.

Весела Димитрова: Децата са красиви и трудолюбиви, няма как това да не се оценява от публиката