Националката Никол Тодорова спечели титлата в многобоя при девойките на международния турнир по художествена гимнастика "София къп", който се провежда в зала "София". Елвира Краснобаева се класира на трето място.

Тодорова събра 119.700 точки, след като получи оценки 30.700 на обръч, 30.650 на топка, 29.650 на бухалки и 28.700 на лента. Тя изигра силно цялата си програма и заслужено взе златния медал в многобоя.

Втората българска представителка, която влезе в официалното класиране, Елвира Краснобаева спечели бронзовото отличие със 117.700 точки (30.900 обръч, 29.250 топка, 30.800 бухалки, 26.750 лента).

Брезалиева прояви скромност след успех

Шампионката в многобоя на "София къп" смята, че може и по-добре

Сребърният медал завоюва представителката на Полша Лиляна Левинска, която събра 118.350 точки (31.150 обръч, 29.350 топка, 29.800 бухалки, 28.050 лента).

За България участваха още Дара Стоянова, Дара Малинова, Магдалена Вълкова и Викория Христозова.

При девойките за финалите на отделните уреди се класира по една гимнастичка от държава. Така на обръч и бухалки ще участва Елвира Краснобаева, а на топка и лента за медали ще се бори Никол Тодорова.

България има пет медала от надпреварата до момента след златото на ансамбъла за девойки в многобоя, златното отличие на Ева Брезалиева и среброто на Татяна Воложанина при жените.

Днес страната ни ще има 14 финала на отделните уреди - ансамбъл девойки на 5 въжета и на 5 топки, при жените Ева Брезалиева и Татяна Воложанина ще участват на всичките четири финала, а Никол Тодорова и Елвира Краснобаева по два при девойките.