Шампионката в многобоя при жените на Държавното първенство по художествена гимнастика, категория "Елит", ще получи освен купата и златните медали и приз "Мария Гигова", който ще бъде връчен лично на победителката от великата трикратна световна шампионка.

Призът е учреден през 2018 година от БФХГ по предложение на президента на БФХГ и Управителния съвет на Федерацията във връзка със 70-годишния юбилей на Мария Гигова. Призът ще се връчва на шампионката при жените на държавното първенство "Елит" всяка година лично от гимнастичката на 20-ти век, член на Техническия комитет на Международната федерация по гимнастика и трикратна абсолютна световна шампионка Мария Гигова.

През 2018 година носител на първия приз "Мария Гигова" стана победителката Катрин Тасева, а миналата година тази чест си заслужи Боряна Калейн, която стана шампион в многобоя.

Боряна Калейн от Левски Триадица води след първите два уреда на държавното първенство

Състезанието се провежда в зала "София"

Във временното класиране за многобоя след първите два уреда (обръч и топка)води Боряна Калейн (Левски Триадица) със сбор от 51.000 точки, втора е Татяна Воложанина (Левски Илиана) със сбор от 49.050 точки и трета Катрин Тасева (Левски Илиана), която след първите два уреда има сбор от 45.700 точки.

При девойките старша възраст първа във временното класиране е Стиляна Николова от клуб Етър (Велико Търново), втора е Радина Томова от Локомотив (София), а трета е Ева Брезалиева от Олимпия (Бургас).