Отлично начало на българките във втория състезателен ден на Световното първенство по художествена гимнастика в София.

Русия поведе класирането в първия ден на Световното първенство по художествена гимнастика

Вижте подробностите

Невяна Владинова излезе първа в зала "Арена Армеец" и изпълни чудесно съчетание с топка оценено с 19.900 точки. Това ѝ отрежда четвърто място във временото класиране с 37.700 точки.

Катрин Тасева беше най-високо оценена от българските грации с 19.400 точки. Така тя е втора в генералното класиране с 38.250 точки.

Боряна Калейн допусна малки неточности на топка, което се отрази неблагоприятно на оценката ѝ на топка - 17.700 точки. това отпрати Калейн на шеста позиция с 36.750 точки.

В момента начело е Влада Николченко от Украйна с 38.650 точки. Трета е италианката Милена Баласари с 38.050 точки.

В 15:00 часа на подиума ще излязат гимнастичките от поток "C". Тогава ще станат известни финалистките на обръч и топка.

Довечера са финалите на двата уреда. От 20:00 часа е този на обръч, а от 20:35 часа на топка.