Когато легендата в художествената гимнастика Нешка Робева говори, останалите мълчат. Знаменитата треньорка е видяла всичко в спорта и прогнозира много по-тежко състезание пред ансамбъла на световното първенство в Щутгарт, отколкото миналогодишния мондиал. През 2014-а момичетата на Ина Ананиева триумфираха със златните медали в многобоя.

"Несравнимо по-трудно е да защитиш титлата - категорична е Нешка Робева пред "България Днес". - Никой не е очаквал от момичетата да станат шампионки. Отговорността ще натежи и основна роля ще има психиката. Дано децата издържат. Това е преломен момент за тях. Сигурна съм, че ансамбълът ще спечели олимпийска квота, макар в нашия спорт всичко да се случва." Робева обърна малко по-сериозно внимание на индивидуалните ни представителки. Невяна Владинова и Мария Матева се борят за влизане във финала.

Те бяха съответно 15-а и 23-та след втория ден на надпреварата в многобоя от 102 състезателки. Първите 24 ще участват в решителните битки за олимпийски квоти. Снощи приключи надпреварата на бухалки, а днес е последният уред - лента.