Британецът Люк Уайтхаус победи олимпийския шампион Артьом Долгопят и спечели титлата на финала на земя на Европейското първенство по спортна гимнастика в турския курорт Анталия.

Той получи за изпълнението си оценка от 14.900 точки, а Долгопят от Израел остана втори с 14.666 точки. Трети се нареди Милан Хосейни (Германия) с 14.200.

Европейската титла на кон с гривни завоюва Рис МакКленахан от Ирландия с 14.666 точки, който стана световен шампион на този уред миналата година. За него това е втора континентална титла след Глазгоу 2018.

Среброто спечели Максим Генгес (Белгия) с 14.566, а трети е Артур Давтян (Армения) с 14.266 точки.

Европейският шампион в многобоя Адем Асъл (Турция) триумфира на коронния си уред халки с 14.933 точки. Той е и световен шампион на уреда от Ливърпул 2022.

На втора позиция завърши Ваагн давтян (Армения) с 14.733 точки и Елефтериос Петруняс (Гърция) със същата оценка, но с по-ниска за изпълнение.

При жените на прескок златото взе Колин Девияр (Франция) с 13.800 точки, пред италианката Азия Д'Амато с 13.600 и Лиса Велен (Белгия) с 13.583 точки.

На смесена успоредка първа е Алис Д'Амато от Италия с 14.466, за която това е трети медал в Анталия след среброто отборно и бронза в многобоя. Втора и трета са съответно Ребека Дауни (Великобритания) с 14.233 и Елизабет Зайц (Германия) с 14.200 точки.

Европейското първенство в Турция завършва утре с финалите на останалите пет уреда при мъжете и при жените.