Българските гимнастички продължиха с отличното си представяне на световното първенство в Мие, Япония. В днешната програма на надпреварата са квалификациите за отборното класиране, многобой и финали на отделните уреди, а тимът ни представи програмите си с топка.

Най-добрата ни състезателка Силвия Митева получи оценка от 26.575 т., която във временното класиране я прати на второ място. Почти сигурно тя ще се окаже достатъчно за класирането на грацията ни във финала на този уред.

Отлично се представиха и другите българки. Моника Минчева получи оценка 24.950 точки, а Филипа Сидерова - 25.200 точки. За Сидерова това е най-високата оценка в състезанието до момента.

Днес основният фаворит за титлите - Русия игра с лента, а състезателките на Сборная получиха първите три оценки до момента - Евгения Канаева с 28.425 точки, Олга Капранова с 27.500 точки и Дария Кондакова с 26.700 точки.

В отборното класиране в началото на третия ден България е на трето място след Русия и Беларус, но още не са играли Украйна, Азербайджан, Казахстан и Израел, които са близо до нас.

В квалификацията за индивидуалния многобой Силвия Митева е с 80.200 точки на 5-то място, Моника Минчева е със 75.575 точки - 8-ма, а Филипа Сидерова с 73.700 точки - 11-та, но само след първите 27 гимнастички от днешната програма.

Води Евгения Канаева с 86.100 точки, пред сънародничките си Олга Капранова с 83.675 точки и Дария Кондакова с 83.300 точки.

Състезанието днес продължава до 18.00 часа местно време като няма да има финали, тъй като квалификациите на топка и лента продължават утре.