Байерн (Мюнхен) и РазенБалшпорт (Лайпциг) не излъчиха победител в сблъсъка помежду си от десетия кръг на Бундеслигата.

Двубоят на стадион "Алианц Арена" приключи при впечатляващото 3:3.

Нкунку, Клуйверт и Форсберг се разписаха за гостите, докато за домакините с две попадения се отличи Мюлер, Мусиала добави още едно попадение, а същевременно и за трите асистира един и същи футболист - Кингсли Коман.

Снимка 508444

Източник: Twitter

Хегемонът от последните осем сезона се изправи срещу скрития фаворит за титлата, според някои специалисти, който вече напира за нещо повече от среброто.

Сблъсъкът между лидера в подреждането и неговия най-сериозен преследвач оправда очакванията.

Кристофър Кнукну откри резултата в Мюнхен с попадение след 19 минути игра, но баварците отговориха подобаващо.

Само в рамките на 4 игрови минути - между 30-ата и 34-ата - те реализираха на два пъти, постигайки обрат в резултата.

Снимка 508446

Мусиала изравни, а малко след това Мюлер вкара първото си попадение за вечерта.

Снимка 508448

Само 120 секунди по-късно обаче Джъстин Клуйверт направи 2:2, връщайки с всичка сила интригата в срещата.

Три минути след паузата, а гостите отново водеха в резултата, подобно на случилото се на по-ранен етап от сблъсъка. Този път в 48-ата минута точен бе Емил Форсберг.

Снимка 508445

Отново след асистенция на Коман пък, 15-ина минути преди изтичането на редовното време, Мюлер се разписа за втори път в мача, оформяйки равенството - 3:3.

Снимка 508449

Така разликата между двата тима от две точки в полза на Байерн на върха се запази. Борусия също не беше убедителен днес, като това не доведе до сериозни размествания сред лидерите в подреждането.

Айнтрахт удържа равен с Борусия (Дортмунд)

Гостите имаха предимство, но дълго време бяха догонващи

За първенство баварците водят с 4:1 победи в девет срещи, но последните четири дуела завършиха без победител.