Шампионът на Германия Волфсбург взе глътка въздух, след като победи у дома тима на Шалке с 2:1. Успехът бе първи за "зелено-белите" в последните 11 кръга в Бундеслигата.

Гостите от Гелзенкирхен откриха резултата в 30-ата минута. Кураний засече с глава центриране на Ракитич и оплете топката в мрежата на "вълците". Домакините изравниха в 71-ата минута чрез Графите.

Бразилецът също се разписа с глава, а с асистенция се отчете Мисимович. 6 минути по-късно Графите вкара втория си гол в мача, с който донесе успеха на своя отбор.

В другата среща от днес Вердер (Бремен) и Байер (Леверкузен) поделиха по точка - 2:2. "Аспирините" на два пъти повеждаха в резултата чрез Дердиок и Кроос, но "бременските музиканти" изравняваха чрез Пизаро и Мертезакер.

Попадението на централния защитник пък падна в последната 90-ата минута. Така Байер пропусна страхотна възможност да дръпне с 2 точки пред Байерн (Мюнхен).