Отборът на Волфсбург е новият лидер в класирането в Бундеслигата. В дерби мач от 26-ия кръг, възпитаниците на Феликс Магат победиха с 5:1 шампиона Байерн (Мюнхен).

Пореден страхотен мач за Волфсбург изигра босненският национал Един Дзеко, който опъна на два пъти мрежата на Рензинг.

Двубоят на "Фолксваген - Арена" започна равностойно, като в първите няколко минути сериозни положения пред двете врати нямаше. За сметка на това заключителните секунди на полувремето бяха повече от интересни.

В 44-ата минута домакините откриха резултата чрез Гентнер, който се разписа с глава след като засече пас на Мисимович.

В ответната атака Тони изравни, след като довкара една отбита от стража на Волфсбург топка. С основна заслуга за попадението бе бранителят Лусио.
Домакините решиха всичко в средата на второто полувреме, когато в рамките на 3 минути Дзеко се разписа 2 пъти.

Първо в 63-ата минута басненецът надбяга Брено и изведе Волфсбург напред в резултата. В 66-ата отново Дзеко бе в прегръдките на съотборниците си, след като с прецизен удар не остави шанс на Рензинг.

Четвърт час преди края на срещата дойде и ред на Графите да се разпише. Тъмнокожият нападател оформи крайното 4:1, а с асистенция за попадението се отличи Гентнер. В 77-ата минута Графите вкара втория си гол в мача и оформи крайното 5:1.

Благодарение на успеха Волфсбург събра 51 точки и излезе начело в Германия.

ВОЛФСБУРГ - БАЙЕРН (МЮНХЕН) 5:1
1:0 Гентнер (44')
1:1 Тони (45')
2:1 Дзеко (63')
3:1 Дзеко (66')
4:1 Графите (75')

СТАРТОВИ СЪСТАВИ НА ДВАТА ОТБОРА:

ВОЛФСБУРГ: Беналио, Пекарик, Симунек, Барзали, Шефер, Жосуе, Ритер, Гентнер, Мисимович, Графите, Дзеко

БАЙЕРН (МЮНХЕН): Рензинг, Лел, Лусио, Брено, Лам, Ван Бомел, Зе Роберто, Швайнщайгер, Рибери, Тони, Подолски