Бразилският защитник Налдо отбеляза хеттрик за победата на Вердер над Айнтрахт (Фр) с 6:2 като гост, която остави тима на върха в Бундеслигата кръг преди края на есенния дял на Бундеслигата.

За отбора на Томас Шааф обаче това бе малка утеха след отпадането от Шампионската лига през седмицата. Вердер за трети път този сезон бележи 6 гола на чужд терен, след като по-рано размаза Бохум (6:0) и Майнц (6:1).

Тактиката на треньора на Айнтрахт Фридхелм Функел с трима защитници и персонален пазач на Диего (Васоски) тотално се провали, като само в един момент домакините имаха шанс да поведат - в 7-ата минута Майер пропусна отлична възможност при 1:1, а оттук до края гостите бяха безпощадни.

Байерн доста се поизмъчи в последния си домакински мач за годината, но надви Енерги с 2:1. Баварците, които бяха без наказания Ван Бомел, откриха в 42-ата минута след грешка на вратаря Пиплица. 10 минути по-късно двата тима си размениха по един гол, като този на Ван Буйтен с глава след центриране от фаул на Швайнщайгер се оказа решаващ.

Белгиецът не се бе разписвал за шампионите досега. До края Енерги бе по-добрият тим, като веднъж и гредата помогна на Кан. За отбора от Котбус това бе 4-о поредно поражение и 7-и мач без победа.

Хамбургер не може да надвие Нюрнберг (0:0) у дома и немската преса отново брои дните на Томас Дол като треньор на тима. Клубните шефове ще обсъждат бъдещето му след последния кръг, но при 1 победа в 16 мача от Бундеслигата решението изглежда ясно. За Нюрнберг това бе 11-о реми.

Националът Чавдар Янков игра цял мач за Хановер, а тима му завърши 1:1 у дома с Арминия.