Байер (Леверкузен) и Вердер (Бремен) завършиха 1:1 в мач от 15-ия кръг на Бундеслигата. Така "аспирините" вече са с три срещи без победа.

"Бременските музиканти" излязоха напред в резултата в 52-ата минута. Тогава Йомер Топрак вкара след центриране на Аугустинсон.

"Аспирините" успяха да изравнят в 70-ата минута. Точен бе Патрик Шик. Чехът получи топката в наказателното поле и с хубав удар не остави шансове на Павленка. Главният рефер дълго гледа ситуацията на ВАР за игра с ръка, но такава в крайна сметка не бе отсъдена.

Фрайбург записа рекордна пета поредна победа в Бундеслигата, след като разби с 5:0 у дома Кьолн. В 18-ата минута Ермедин Демирович откри резултата. До края на първата част Хьофлер удвои. През второто полувреме домакините вкараха още три гола. В 59-ата минута Шалай бе точен за 3:0. Десет минути по-късно Лийнарт отбеляза за 4:0. Крайният резултат оформи Холер в 79-ата минута.

Унион (Берлин) изпусна да победи Волфсбург у дома. Срещата завърши 2:2. "Вълците" поведоха в 10-ата минута чрез Ренато Щефен. В 29-ата минута Шералдо Бекер изравни.

Пет минути след началото на второто полувреме Максимилиан Арнолд бе изгонен. В 52-ата минута Андрих изведе "железните" напред в резултата. В 65-ата минута Воут Вегхорст от дузпа вкара за крайното 2:2.

Шалке най-накрая победи! Хоуп даде надежда на "кралскосините" за по-добро бъдеще