Тимът на Вердер победи у дома Херта с 3:1 в мач от 15-тия кръг на Бундеслигата и излезе начело в класирането, изпреварвайки досегашният лидер Шалке с една точка. Отборът от Гелзенкирхен е с мач по-малко.

Диего изведе Вердер напред в резултата в 23-ата минута, след като реализира дузпа. Две минути по-късно обаче гостите се върнаха в мача след гол на Шимунич.

С голове на Мирослав Клозе в 32-ата и 40-ата минута Вердер стигна до крайното 3:1. Клозе има вече 10 попадения от началото на сезона и е едноличен лидер при голмайсторите.

Националът Чавдар Янков започна в титулярния състав на Хановер при победата на тима като гост на Енерги с 1:0. Единственото попадение в мача бе на Черундоло в 22-ата минута. Домакините завършиха мача с 10 души, след като в самия край на срещата втори жълт картон получи Фик.

Янков бе на терена до 70-ата минута, когато бе заменен от Фаренхорст. За Хановер това бе пета победа от началото на сезона, като отборът е на 10-та позиция.

Волфсбург, без национала Мариян Христов, загуби драматично у дома от Борусия (Дортмунд) с 1:0. Голът падна в последните секунди на срещата, а негов автор бе полският национал Еби Смоларек.

Шампионът Байерн направи поредна издънка, след като у дома завърши 1:1 с Борусия (Мьонхенгладбах).

Аржентинецът Мартин Демикелис изведе Байерн напред в 23-ата минута, а Делура в 33-ата възстанови равенството. За Байерн това е трето равенство от началото на сезона, като тима изостава с три точки от лидера Вердер.

Продължават мъките на Хамбургер. Отборът записа 6-ата си загуба за сезона, отстъпвайки с 2:1 като гост на друг опашкар Бохум.

Дабровски изведе Бохум напред още в 5-ата минута. В 41-ата Даниел Любоя възстанови равенството. Крайното 2:1 за Бохум оформи в 70-ата минута Мислимович. В 80-ата минута червен картон получи Рафаел ван дер Ваарт от Хамбургер.

Хамбургер е на предпоследното 17-то място, а Бохум на 15-та позиция.