Вердер и Кьолн завършиха 1:1 в първия мач от 7-ия кръг на германската Бундеслига.

Това е четвърти пореден мач за тима от Бремен, който завършва при този резултат. Предишните три бяха срещу Фрайбург, Хофенхайм и Айнтрахт (Франкфурт).

Гостите поведоха в 67-ата минута след автогол на Никлас Мойсандер, В 82-ата минута Леонардо Битенкурт изравни и лиши Кьолн от първа победа за сезона. Българският талант Илия Груев беше в групата на Вердер, но така и не влезе в игра.

След този резултат Вердер заема седма позиция с 10 точки и голова разлика 9:9. Кьолн остана на 16-о място с 3 точки от три равенства и голова разлика 7:12.

Всички останали тимове имат по 6 мача. Утре ще бъдат изиграни нови 6 двубоя, като най-интересен е сблъсъкът от 19:30 часа между Борусия (Дортмунд) и Байерн. Останалите мачове са от 16:30 часа.

Безупречен Хофенхайм остава с пълен актив и след третите мачове от груповата фаза