Съперникът на Левски в Шампионската лига Вердер надигра първенеца Байерн с 3:1 в мач между набедените за двата най-силни отбора в Бундслигата.

С петата си победа за сезона отборът на Томас Шааф задържа лидерската си позиция, с равен брой точки с Шалке (по 16), но с по-добра голова разлика. Вердер е с най-доброто нападение в първенството досега (над 3 попадения средно на мач).

Бразилецът Диего отново се прояви и откри резултата за домакините в 11-та минута. Двадесет минути камерунският защитник Пиер Воме удвои. Холандецът Рой Макай върна надеждите на баварците с попадение за 2:1 в 37-та минута, но "зелените" не се отпуснаха и не позволиха повече изненади. Затова бе малко несправедливо, че играчите на Вердер не увеличиха сами резултата на 3:1, а се наложи Лусио да си отбележи неотразим автогол.

Съставът на ВЕРДЕР: Вийзе - Фриц, Мертезакер, Налдо, Воме - Бауман, Фрингс, Вранеш (84-Андреасен) - Диего (90-Пасанен) - Хънт (80-Уго Алмейда), Клозе.

Българският полузащитник Чавдар Янков бе резерва за Хановер при гостуването на Шалке, но на почивката замени Балитш. За съжаление, неговият отбор загуби от втория в класирането с 1:2 в двубой, изпърстне с множество жълти картони. Хановер остава в зоната на изпадащите след само една победа от 8 мача.